Фулъм удари УБА, Бербатов вкара първия гол в Англия за 2013-а

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Избрано, Футбол Свят
16:41, 1 яну 2013, Автор: , Преглеждания:117

Отборът на Фулъм сложи край на лошата си серия в Премиършип, след като надделя с 2-1 при визитата си на Уест Бромич в първия мач от 21-ия кръг. Първият гол в елита на Англия за 2013-а година отбеляза Димитър Бербатов, който записа 90 минути за своя тим, а в последните секунди бе заменен, за да губене на време.

Гостите започнаха по-добре двубоя и имаха териториален превес през първата част. В 30-ата минута Крис Брънт подари топката на Митко Бербатов, който остана очи в очи с Бен Фостър, но изстрелът му от движение бе много неточен. Девет по-късно Бербо даде страхотен пас надясно към Ашкан Деяга, който проби добре и подаде към точката на дузпата, откъдето Бербатов с точен шут даде аванс на своя тим.

След почивката УБА започна много силно и успя да изравни в 49-ата минута. Били Джоунс направи прекрасен рейд по десния фланг и намери Ромелу Лукаку в малкия пеналт, а нападателят вкара за 1-1. Малко след това Лукаку се откъсна сам срещу Стокдейл, а шутът му по земя бе отразен от вратаря. Кълбото попадна в Золтан Гера, чийто изстрел намери страничната греда, а при последвалата добавка на Брънт се наложи Хюз да чисти с глава пред голлинията.

В 58-ата минута Фулъм върна своето предимство, след като Брайън Руис даде чудесен пас към Алекс Качаниклич, а младият швед с техничен изстрел преодоля излезлия неориентирано напред Фостър. До края на мача УБА атакуваше, но безрезултатно, а до опасности пред Стокдейл не се стигна в редовното време. В добавените секунди Джоунс направи страхотен рейд и центрира от малък ъгъл, но Хангеланд изби топката.

След този успех Фулъм вече има 24 точки и временно се изкачи на 12-о място в класирането, докато Уест Бромич остава на седмата позиция със своите 33 пункта.