„Лъвчетата“ с чудесен старт на евроквалификациите в Словакия

22:21, 3 яну 2013, Автор: , Преглеждания:82

Националният отбор на България за юноши младша възраст започна с победа участието си в квалификациите за Евро 2013. “Лъвчетата“ смазаха с 3-0 (25-13; 26-24; 25-21) гейма тима на Израел в среща от Група C в словашкия град Нитра.

Момчетата на Иван Халачев имаха проблеми единствено във втората част на днешния двубой, но показаха характер и спечелиха с 26-24. В третия гейм евреите бяха равностойно почти до самия край, но в крайна сметка „трикольорите“ се откъснаха в резултата и затвориха мача с 3-0.

Центърът на ЦСКА Красимир Георгиев бе най-резултатен за нашите, след като отбеляза 12 точки. Михаил Цветанов и Трифон Лапков добавиха по още седем.

С този успех България се изравни с Полша и Словакия в челото на класирането, като и трите отбора имат по три точки и нямат загубен гейм.

Утре от 21 часа „трикольорите“ излизат срещу Португалия за нова задължителна победа.

Съставът на България: Къртев 6, Цветанов 7, Иванов 6, Яни Георгиев 6, Краси Георгиев 12, Лапков 7 – Драмов либеро(Костов 1, Станков, Илиев 2, Кацарски 1)