Модена сложи край на победния поход на Тренто

21:16, 12 яну 2013, Автор: , Преглеждания:89

снимка: trentinovolley.it

Отборът на Модена сложи край на безпрецедентната победна серия на Тренто във всички състезания, след като надделя над момчетата на Радостин Стойчев с 3-1 (26-24; 21-25; 25-19; 26-24) гейма в първия мач от 14-ия кръг на италианската Серия А1.

Преди днешното си поражение четирикратният световен клубен шампион бе в серия от 26 поредни победи – 12 в Серия А1, три за Купата на Италия, пет на Световното в Доха и шест в Шампионската лига.

Капитанът на Тренто Матей Казийски бе слаб в атака днес и записа 11 точки – девет в нападение, но при ефективност от 39%, една блокада и един ас. Българинът записа 44% добро и 16% перфектно посрещане.

Контузеният до скоро Ян Щокър бе над всички с 19 пункта, а центърът Емануеле Бирарели се отличи с 12. За домакините най-резултатният играч в Италия Гундарс Целитанс отново показа класа и закова 21 точки.

Тренто остава на първо място я класирането с 34 точки, но има мач повече от Мачерата, докато Модена е на четвърта позиция с 28 пункта.