Фулъм с домакински гаф срещу Уигън

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Футбол Свят
19:14, 12 яну 2013, Автор: , Преглеждания:48

Отборът на Фулъм завърши изненадващо наравно 1-1 срещу Уигън в мач от 22-ия кръг на Премиършип, игран на лондонския „Крейвън Котидж“.

Още в 11-ата минута Димитър Бербатов, който игра цяла среща, получи добър пас от Брайън Руис, овладя дългото подаване, но Али ал Хабси го изпревара и улови топката.

В средата на първата част гръцкият ветеран Йоргос Карагунис даде преднина на домакините след хубав шут с десния крак от границата на наказателното поле.

Четири минути преди края на първото полувреме Ди Санто пропусна да изравни, след като от малкото наказателно поле засече центриране на Бойс, но прати топката над вратата на Шварцер.

Десет минути след почивката стражът на лондончани изби с мъка изстрел на Малоуни, след което топката срещна напречната греда. В 71-ата минута гостите заслужено изравниха, след като Ди Санто със страхотен удар от границата на пеналта не остави шанс на Шварцър.

След това реми Фулъм се намира на 13-о място в класирането с 25 точки, докато Атлетик са на 17-а позиция с 19 пункта.

Астън Вила – Саутхемптън 0-1
Евертън – Суонси 0-0
Рединг – Уест Бромич 3-2
Съндърланд – Уест Хем 3-0
Норич – Нюкасъл 0-0