Сошо охлади мераците на Марсилия за титла

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
00:41, 14 яну 2013, Автор: , Преглеждания:32

Отборът на Сошо нанесе удар по шампионските амбиции на Марсилия, след като надделя с 3-1 над един от претендентите за титлата в Лига 1 в последната среща от 20-ия кръг.

Домакините почнаха отлично двубоя и в 18-ата минута Прива се възползва от пас на Рафаел Диаш и вкара за 1-0. Пет преди почивката Бакамбу получи подаване от Пиберне и удвои аванса на своя тим.

Секунди след старта на второто полувреме Морел си отбеляза автогол и разликата стана класическа. В 55-ата минута Джордан Аю върна интригата, отбелязвайки след асистенция на Фани, но за повече гостите нямаха сили, въпреки че Сошо игра половин час с 10 души след втори жълт картон на Лопи.

След тази загуба Марсилия остава на трета позиция с 38 точки, докато Сошо вече има 19 и е на 17-о място, измъквайки се от зоната на изпадащите.

В другите два мача от днес Ница разби Валансиен с 5-0 у дома, а Бастия надви Реймс с 2-1 като гост.