Байерн и Леверкузен с домакински победи в Германия

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:29, 19 яну 2013, Автор: , Преглеждания:54

Отборът на Байерн Мюнхен откри с лесна победа пролетния дял на Бундеслигата, след като в среща от 18-ия кръг се наложи с 2-0 над Гройтер Фюрт на своя „Алианц Арена“.

И двете попадения за баварския колос бяха дело на Марио Манджукич, който се разписа по веднъж в двете полувремена. В 26-ата минута хърватският нападател засече от воле центриране на Томас Мюлер, а вратарят на гостите Волфганг Хесъл се намеси левашки и изпусна топката в мрежата си. Четвърт час след почивката Манджукич засече с глава отлично центриране на Тони Кроос от корнер и оформи крайното 2-0.

Леверкузен запази изоставането си от девет точки спрямо лидера Байерн, след като надигра у дома състава на Айнтрахт с 3-1. „Аспирините“ решиха всичко в рамките на две минути – между 31-ата и 33-ата, след като Себастиан Бьониш и Щефан Кийслинг успяха да се разпишат. В 58-ата Андре Шюрле направи разликата класическа, а десет преди края Александър Майер вкара почетното попадение за гостите.

Волфсбург – Щутгарт 2-0
Хофенхайм – Борусия М 0-0
Майнц – Фрайбург 0-0