Марсилия с драматична победа над Монпелие на „Велодром“

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
02:03, 20 яну 2013, Автор: , Преглеждания:61

Отборът на Марсилия се изкачи на второ място във френската Лига 1, след като надделя с 3-2 над шампиона Монпелие в мач от 21-ия кръг.

Резултатът на „Стад Велодром“ бе открит в 14-ата минута, след като Андре Аю се възползва от подаване на Джоуи Бартън. Само 60 секунди след това Емануел Ерера изравни след подаване на Джон Утака.

Десетина минути след почивката Утака получи пас от Реми Кабела и донесе пълен обрат на Монпелие. В 79-ата Джордан Аю се възползва от асистенция на брат си Андре и изравни за 2-2. В добавеното време кошмарът на ЦСКА Пиер-Андре Жиняк вкара победния гол за Марсилия.

След този успех момчетата на Ели Боп вече имат 41 точки и са на един пункт от лидера Лион, докато Монпелие се намира на 12-а позиция с 29 точки.

Сошо – Реймс 1-0
Аячо – Валансиен 1-1
Лориен – Троа 3-2
Брест – Сент Етиен 0-1
Тулуза – Нанси 2-1