Цецо Соколов и Кунео смачкаха Латина след уникален 46-минутен гейм

23:19, 20 яну 2013, Автор: , Преглеждания:278

Цветан Соколов и неговият тим Кунео постигна страхотна победа в 15-ия кръг на Серия А1, след като надигра гостуващия Латина с 3:0 (25:23, 25:21, 40:38) гейма. Последната решаваща част се превърна в истинско зрелище, завършвайки при резултат 40:38 и продължи уникалните 46 минути.

За най-полезен играч – MVP, бе избран Ървин Нгапет, който наниза 16 точки – 12 в атака при 63% ефективност, 2 аса и 2 блокади, колкото реализира и капитанът Вут Вайсманс.

Цецо Соколов направи поредно отлично представяне и завърши трети по резултатност, забивайки 15 пункта – 12 в атака при 50% ефективност и 3 аса за успеха на своите.

За гостите от Латина най-резултатен стана полският национал Якуб Ярош, отчитайки се с 17 точки.

След този успех Кунео измести Модена и вече заема четвърто място във временното класиране с актив от 29 пункта. В следващия кръг Соколов и компания приемат шампиона Тренто, а срещата е на 27 януари от 18:30 часа.