Челси прекърши Арсенал с две спорни попадения

17:24, 20 яну 2013, Автор: , Преглеждания:59

Отборът на Челси сложи край на серията си от три мача без победа на „Стамфорд Бридж“, след като се наложи с 2-1 над Арсенал в супердербито на 23-ия кръг. Мата и Лампард вкараха головете за домакините преди почивката, а след нея Уолкът намали за „артилеристите“.

Гостите първи можеха да стигнат до гол, след като още в петата минута Тио Уолкът даде чудесен извеждащ пас към Оливие Жиру, но френският таран стреля покрай гредата от чиста позиция. Само след секунди Рамирес извърши фаул в центъра срещу Коклен, но реферът не отсъди нищо. Топката попадна в Сезар Аспиликуета, който центрира чудесно към Хуан Мата. Испанецът овладя добре и с техничен шут вкара за 1-0.

В деветата минута Санти Касорла стреля опасно от дистанция, но Чех изби в корнер. Две по-късно Еден Азар направи добър рейд по дясното крило и шутира много мощно, но Шчесни спаси вратата си от нов гол. В 16-ата домакините получиха доста спорна дузпа, след като Мата изведе Рамирес сам срещу вратаря на Арсенал, а бразилецът падна доста артистично и Майкъл Аткинсън посочи бялата точка. Франк Лампард не пропусна и удвои аванса на Челси.

До почивката оборотите доста паднаха и двата отбора не съумяха да стигнат до нови чисти положения за гол, като за „сините“ Рамирес и Торес отправиха много неточни удари. В 58-ата минута „топчиите“ намалиха своя пасив, след като Санти подаде прекрасно към Уолкът и английският национал матира Чех за 1-2.

В 73-ата Рамирес стреля силно от дистанция, но Шчесни се намеси отлично. Десет минути след това резервата Демба Ба се откъсна сам срещу полския вратар, успя да го преодолее, но след това изстрелът му бе избит с крак от Томас Вермален. В последните секунди момчетата на Арсен Венгер натиснаха своя домакин, но така и не успяха да стигнат до изравнителен гол.

След този успех Челси вече има 45 точки и временно намали изоставането си от лидера Манчестър Юнайтед на десет пункта, оставайки на трето място. Арсенал е на шеста позиция с 34.