„Сините акули“ взеха точка и от Мароко

Публикувано в: Футбол Свят
22:49, 23 яну 2013, Автор: , Преглеждания:73

Отборите на Мароко и Кабо Вердер записаха равенство 1-1 във втората среща от втория кръг на Група А на Купата на Африканските нации в южноафриканския град Дърбън.

„Сините акули“ сензационно откриха резултата на „Моузес Мабида“, след като в 36-ата минута Райън Мендеш даде прекрасен пас към Платини, който сам срещу Ламягри успя лекичко да копне топката над вратаря. Това бе и първи гол за Кабо Верде във финалната фаза на Купата на Африка.

След почивката „атласките лъвове“ оказаха много силен натиск върху своя съперник и в 79-ата минута се добраха до ценното равенство. Абделазиз Барада центрира отлично от десния фланг и резервата Юсеф Ел Араби с шут от около десет метра оформи крайното 1-1.

След това реми Мароко и Кабо Вердер вече имат по две точки, докато лидер е ЮАР с четири пункта. Ангола е на дъното с една точица. В последния кръг домакините излизат срещу северноафриканците, а островитяните ще спорят с Ангола.