Тренто с мач №500 в историята си

19:36, 23 яну 2013, Автор: , Преглеждания:73

Волейболният гранд Тренто тази вечер ще изиграе своя мач №500 в историята си от създаването на клуба.
Това ще бъде изключително важният реванш от плейофите на Шампионската лига срещу руския Динамо Москва, като само задължителен успех и т.нар. „златен гейм“ ще гарантира продължаване напред в турнира за Казийски и компания.

По повод историческото събитие, президентът на клуба –  Диего Мосна коментира с думите: „Чест е за нас мач №500 да бъде от такава тежест. Това е още една рещаваща среща в историята ни. Още повече, че това ще бъде в 13-ия сезон на клуба, през които сме спечелили 13 трофеи. Тези цифри сами по себе си обясняват много добре пътя ни досега. Надявам се, че публиката ни осъзнава значението на този мач и отново ще ни подкрепи в „Пала Тренто“ за един от най-трудните ни предизвикателства през последните години“.

Спечелил всички възможни трофеи, някои от които по няколко рекордни пъти Трентино продължава да доминира и да печели, мачкайки всичко по пътя си със същия огромен глад за победи и титли.

От 499-те мача до момента, Тренто е записал 342 победи, от които 175 в собствената си зала „Пала Тренто“ и 167 като гости.
Най-честият резултат при победите е бил 3:0 гейма (177 пъти), а най-срещаният резултат при пораженията (157) е бил 1:3 гейма (63 пъти).

329 пък са срещите в редовния сезон на Серия А1, 64 в плейофите, 23 за Купата на Италия, 4 за Суперкупата на страната и 79 в международните турнири (20 за световното клубно първенство, 51 в Шампионската лига, 5 за Купата на ЦЕВ и 3 за „Топ тиймс къп“).

Играчът с най-много мачове за отбора е настоящото либеро Андреа Бари с 322 мача от 499-те или 64%. Матей Казийски пък е най-резултатния волейболист в историята на клуба с 3878 точки в 260 мача. Казийски е бил и капитан в 178 срещи.

Треньорът, който е водил най-дълго тима е Радостин Стойчев (276 мача, от които 230 победи). Последният любопитен факт е, че Тренто най-често се е срещал с Модена в Италия (42 пъти), а в международните мачове с Динамо (Москва), с който ще играят и днес – 6 мача.

Източник: Спортал