Шок в Италия! Тренто аут от Шампионската лига!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
23:46, 23 яну 2013, Автор: , Преглеждания:158

снимка: trentinovolley.it

Италианският гранд Тренто сензационно отпадна от Шампионската лига още в първия кръг на плейофите.

Воденият от Радостин Стойчев тим, чийто капитан е Матей Казийски, смачка с 3-0 (25-19; 25-18; 25-12) гейма у дома Динамо Москва в реванша от 1/12-плейофите, но след като бе загубил сблъсъка в руската столица с 2-3, се наложи изиграването на „златен гейм“. В него гостите бяха по-добри и спечелиха с 15-12.

Срещата започна равностойно, но след първата техническа почивка домакините дръпнаха с 8-6, а след това увеличиха преднината си до 16-12. До края на гейма нямаше интрига и Казийски и компания спечелиха с 25-19. В следващите две части Динамо тотално отписа двубоя и по всички личеше, че просто чака „златния гейм“. Тренто смаза набързо московчани с 25-18 и 25-12.

Решителната част започна лошо за италианците, след като гостите поведоха убедително със 7-3, а силите на момчетата на Радо Стойчев стигнаха само до намаляване на резултата на 7-8. Чередник взе таймаут, а след него възпитаниците му дръпнаха с 12-9 и до края не изтърваха аванса си, печелейки с 15-12.

Ян Щокър бе най-резултатен за Тренто с 18 точки, Османи Хуанторена реализира 16, а Матей Казийски се отличи с 13. За гостите Павел Круглов приключи с 18.