Арсенал смаза „чуковете“ след почивката

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
00:50, 24 яну 2013, Автор: , Преглеждания:49

снимка: arsenal.com

Отборът на Арсенал показа страхотен футбол и смаза с 5-1 тима на Уест Хем в отложен мач от 19-ия кръг на Премиършип, игран на „Емирейтс Стейдиъм“ в Лондон.

Джак Колисън даде аванс на „чуковете“ в 18-ата минута след страхотен изстрел от границта на пеналта, но само четири по-късно Лукас Подолски с великолепен далечен шут порази мрежата на Юси Яскелайнен за 1:1.

120 секунди след подновяването на играта Оливие Жиру осъществи пълния обрат за „топчиите“, засичайки центриране от корнер на близката греда. В 53-ата минута Санти Касорла покачи аванса на Арсенал след точен изстрел.

Последва попадение на преподписалия офанзивен халф на домакините Тио Уолкът в 54-ата минута, а 3 по-късно Жиру отново се разписа сред голмайсторите за крайното 5:1.

„Артилеристите“ вече имат 37 точки и са на 6-ата позиция в класирането, докато Уест Хем остава с 27 пункта на 12-о място.