Гризлис нанесоха най-тежката загуба на Бруклин

Публикувано в: Баскетбол, НБА
16:19, 26 яну 2013, Автор: , Преглеждания:54

Мемфис Гризлис нанесе най-тежката загуба на Бруклин от началото на сезона в НБА, след като го победи на собствен терен със 101:77, съобщава БТА.

Испанският център Марк Гасол беше най-полезен за домакините, отбелязвайки 20 точки, всички в първата част, а шест от неговите съотборници завършиха мача с дабъл-дабъл.

Стана ясно, че на терена ще има един отбор още до почивката, когато Гризлис водеха с 67:44. В началото на третата четвърт те увеличиха аванса си до 30 точки, преди в последната част да намалят темпото. Тази победа подобри баланса на Мемфис на 28-14 и затвърди позицията им в топ 4 на Западната конференция.

Бруклин пък остава в топ 4 на Източната конференция въпреки поражението и с репутацията на един от най-силните отбори в тази част сезона с 10 победи в последните си 12 мача. За тях Бруук Лопес вкара 18 точки за Нетс, Реджи Евънс добави 11 точки и 10 борби.

Лидерът на Изток Маями постигна комфортна победа със 110:88 над Детройт и увеличи аванса си на върха с 28 победи и 12 загуби. Дуейн Уейд вкара 29 точки за Хийт, както и добави 7 асистенции. ЛеБрон Джеймс, който миналата година беше избран за най-полезен състезател в Лигата, завърши с 23 и даде своя принос за четвъртата поредна победа.

На Запад Сан Антонио продължава да притиска Оклахома Сити за първото място, след като надви Далас като гост със 107:113. Тони Паркър трябваше да напусне терена за кратко през първата част на мача, за да получи лека рехабилитация на същото око, което нарани по време на инцидент в дискотека през лятото.

Роденият в Белгийско Конго френски национал вкара 23 точки за Шпорите, които имат в момента 35 победи и 11 поражения. В началото на мача той се сблъска с Елтън Бранд и се наложи лекарят да му направи два шева на място, за да спре кървенето.

Тим Дънкан изобщо не пътува за тази среща, тъй като лекува дясното си коляно, а вместо него като титуляр започна ДеХуан Блеър, отбелязал 22 точки. За домакините Родриго Бобоа завърши с 19.

Атланта удари след продължения Бостън със 123:111 и утежни ситуацията на Келтите, които са на необичайното 8-о място в Конференцията си към момента и то с отрицателен баланс. Мачът вървеше с поделено надмощие, като в средата на първото полувреме Бостън поведе с 27 точки аванс.

Домакините обаче не се предадоха и успяха да стигнат до продълженията. Кайл Корвър завърши като най-резултатен за Хоукс с 27 точки, а Бостън претърпя шеста поредна загуба. Джеф Тагю вкара 23 за домакините, но в края на първото продължение трябваше да напусне заради натрупани лични нарушения. За Бостън Кевин Гарнет се отчете с 24 точки и 10 борби, но напусна в началото на второто продължение и това намали офанзивната мощ на тима му. Иначе шест поредни поражения е най-дългата негативна серия на отбора в последните шест години.

Лидерът на Запад Оклахома тръгна трудно при гостуването си на аутсайдера Сакраменто Кингс, но постепенно наложи волята си и спечели със 105:95. Кевин Дюрант вкара 24 точки и спечели 11 борби за победителите, а Кевин Мартин също завърши с 24 точки. Ръсел Уестбрук приключи мача с 18 точки и рекордните за него 14 асистенции. По този начин Тъндър регистрира 8-а победа в последните си 10 мача и продължава да води и в цялата Лига.