Жиру и Уолкът разстреляха „чайките“ за ФА Къп, Сабалета герой за Сити

19:17, 26 яну 2013, Автор: , Преглеждания:100

Отборът на Арсенал се класира изключително трудно за осминафиналите на ФА Къп, след като надделя с 3-2 при визитата си на Брайтън в един от най-вълнуващите мачове на 4 кръг.

„Топчиите“ откриха резултата в 16-ата минута, след като Жиру отбеляза страхотен гол с прекрасен шут от дъгата на пеналта. В 33-ата Барнс изравни за „чайките“, засичайки с глава центриране от ъглов удар. Малко след почивката Подолски за малко щеше да счупи напречната греда с бомбен шут от фаул.

В 56-ата минута Жиру бе намерен в наказателното поле, овладя технично и с прецизен шут даде нов аванс на лондончани. Само шест след това Улоа изравни отново за Брайтън, вкарвайки с глава след отличен пас от десния фланг. Пет минути преди края на мача Арсенал отбеляза победното си попадение, след като Уолкът стреля от границата на пеналта, получи се рикошет в защитник и кълбото влетя в мрежата на домакините за 3-2.

По-рано днес шампионът Манчестър Сити изтръгна изключително трудна победа с минималното 1-0 при визитата си на Стоук. В герой за „гражданите“ се превърна Пабло Сабалета, който в 85-ата минута успя да реализира от няколко метра.

Болтън – Евертън 1-2
Дарби – Блекбърн 0-3
Хъдърсфийлд – Лестър 1-1
Хъл Сити – Барнзли 0-1
Макълсфийлд – Уигън 0-1
Мидълзбро – Олдършот 2-1
Норич – Лутън 0-1
Куинс Парк – Милтън Кийнс 2-4