Рен намали шансовете на Марсилия за титла в Лига 1

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
20:27, 26 яну 2013, Автор: , Преглеждания:35

Отборът на Рен намали шансовете на Марсилия за титла във Франция, след като се добра до равенство 2-2 в дербито на 22-ия кръг на Лига 1 на своя „Стад дьо ла Рут дьо Лориен“.

Гостите успяха да поведат в резултата в 38-ата минута, след като Андре Аю се възползва от подаване на Матьо Валбуена. След час игра защитникът Теофил-Катрен засече отличен пас на Ромен Алесандрини, изравнявайки за 1-1.

Седем минути преди края на срещата Морган Амалфитано подаде към Джордан Аю, който намери мрежата на Беноа Костел. Малко преди последния съдийски сигнал Алесандрини с точен изстрел фиксира крайното 2-2.

След това реми Марсилия е на трето място с актив от 42 точки, докато  Рен се изкачи на четвърта позиция с 36 пункта.