ЮАР спечели Група А, Кабо Верде на четвъртфинал

Публикувано в: Футбол Свят
21:41, 27 яну 2013, Автор: , Преглеждания:50

Отборът на Южна Африка завърши на първо място в Група А на Купата на Африканските нации, след като завърши 2-2 срещу Мароко в последния си двубой. Кабо Верде надигра Ангола с 2-1 и също се класира за четвъртфиналите.

Двубоя между Мароко и ЮАР започна отлично за северноафриканците, които поведоха още в десетата минута след гол на Ел Адуа. В 71-ата Малангу направи двойно с Ранти и с точен изстрел изравни резултата. В 83-ата Хафиди овладя топката на гърди в пеналта и с прекрасен шут върна аванса на Мароко. Три минути след това Сангвени успя да отбежи втори гол след пас на Малангу и по този начин да остави „Бафана-бафана“ на първо място в групата.

Другият двубой също бе драматачен, след като Кабо Верде надви Ангола с 2-1. Победното попадение за островитяните падна в последната минута и бе дело на Елдон, който от пет метра разстреля стража на съперника. Преди това Нандо си вкара автогол в 33-ата минута, за да може Ангола да поведе, но Фернандо Варела изравни в 81-ата. С този успех дебютантът успя да се класира на четвъртфинал в надпреварата още при първото си участие в Купата на Африка.

В крайното класиране ЮАР е на първо място с пет точки, с колкото е и вторият Кабо Верде. Мароко е на трета позиция с три пункта след три ремита, а Ангола остана на дъното с една точица.