Златанов с 12 точки при успех на Пиаченца, Латина тресна шампиона Мачерата

00:28, 28 яну 2013, Автор: , Преглеждания:79

снимка: Маргарита Радославова

Отборът на Пиаченца се закотви на третото място в Серия А1, след като надделя с 3-1 (12:25, 25:21, 25:22, 25:20) гейма при визитата си на Модена в мач от 16-ия кръг.

Българинът с италиански паспорт Христо Златанов завърши с 12 точки за гостите, а най-резултатен бе неостаряващият Алесандро Феи, който наниза 18. Най-резултатен за домакините бе Алберто Казадей, който приключи с 13 пункта

Воденият от Силвано Пранди тим на Латина взе престижен успех над Мачерата, след като надделя над шампионите с 3-2 (25:23, 22:25, 25:16, 20:25, 15:13) гейма у дома. Полският диагонал Якуб Ярош заби 24 точки за победителите, а холандецът Йероон Ровердинк добави 18. За гостите Иван Зайцев реализира 28 пункта.

След тези мачове Мачерата остава на първо място с 38 точки, пред Тренто с 37, Пиаченца с 34, Кунео с 32, а Модена и Перуджа имат по 27 пункта.