Реал се докопа до реми срещу Барса, млад французин герой (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания
23:57, 30 яну 2013, Автор: , Преглеждания:82

Отборът на Реал Мадрид успя да запази шансове за класиране на финал в турнира за Купата на Краля на Испания, след като се добра до равенство 1-1 срещу Барселона в първия полуфинален сблъсък, игран на „Сантяго Бернабеу“. Реваншът е след месец на „Ноу Камп“.

Първата по-сериозна опасност в мача дойде още в деветата минута, след като Микаел Есиен опита центриране от десния фланг, получи се рикошет в защитник на гостите и Пинто с мъка изби топката в корнер. Само 180 секунди след това Андрес Иниеста даде магически пас към Жорди Алба, който пробва воле от чиста позиция, но стреля много неточно в аут. В 19-ата минута Бензема получи чудесен пас от Алонсо вдясно и центрира от аутлинията, но Роналдо остана под топката.

Две по-късно Шави Ернандес с чудесен шут от фаул разтресе напречната греда на дебютанта Диего Лопес. В 24-ата минута Карвальо направи детинска грешка, подарявайки кълбото на съперника, след което Шави отправи шут на празна врата, но Рафаел Варан изби пред голлинията. 120 секунди по-късно Карим Бензема получи страхотен пас в пеналта, овладя с левия крак и шутира с десния, но встрани от вратата.

Малко след почивката Бензема имаше чудесен шанс за гол, но от границата на пеналта стреля над напречната греда. В 50-ата минута Барса успя да поведе в резултата, след като Меси подаде елегантно към Фабрегас, а Кайехон покри засадата и за Сеск не остана нищо друго освен да вкара за 1-0.

Шест минути след това Меси се откъсваше сам срещу Диего Лопес, но страничният рефер неправилно вдигна флага, а офсайд нямаше. В 60-ата Есиен центрира отлично от десния фланг, а Роналдо не успя да реализира с глава от пет метра. Две по-късно Дани Алвеш отправи бомбен диагонален изстрел, който бе отразен с мъка от вратаря на мадридчани.

В средата на втората част Реал направи най-добрата си атака в мача, след като Сами Кедира пусна страхотен пас вдясно към Йозил, а германецът подаде великолепно към Роналдо на малкия пеналт, но точно преди португалецът да стреля, Пике със страхотен шпагат изби кълбото под носа му.

В 70-ата минута Дани Алвеш за пореден път получи подаване по десния фланг, след което върна назад към Фабрегас, но Сеск този път би неточно в аут. 180 секунди след това Педро се откъсна очи в очи срещу Диего след перфектна контра, но крилото стреля в аут, правейки пропуска на вечерта.

В 82-ата минута „белият балет“ заслужено изравни резултата, след като Месут Йозил центрира от дясното крило и най-добрият в този мач Рафаел Варан с прекрасен удар с глава матира Пинто за 1-1. В 88-ата Жорди Алба остана сам срещу Диего Лопес и отправи силен удар, но Лопес с една ръка изби в корнер.