Арсенал и Ливърпул със зрелищно, но самоубийствено реми (ВИДЕО)

01:05, 31 яну 2013, Автор: , Преглеждания:48

Отборът на Арсенал успя да вземе точка срещу Ливърпул, достигайки до равенство 2-2 в дербито на 24-ия кръг на Премиършип, играно на „Емирейтс“.

Гостите започна отлично мача и още в петата минута стигнаха до попадение. Даниел Стъридж получи отличен пас от Глен Джонсън, но пропусна сам срещу вратаря на лондончани. Топката отиде в краката на Луис Суарес, който с техничен изстрел опъна мрежата зад Шчесни. В 60-ата минута Джордан Хендерсън удвои преднината на Ливърпул, след като направи страхотен пробив и някак се измъкна между четирима защитници на домакините и стража Шчесни и успя да реализира за 2-0.

Пет минути по-късно Оливие Жиру намали пасива на „топчиите“, засичайки с глава центриране на Джак Уилшър от пряк свободен удар. Веднага след това Тио Уолкот изравни резултата, след като получи подаване от Жиру и от малък ъгъл успя да вкара със силен диагонален изстрел. В добавеното време пък Суарес можеше да донесе победата на Ливърпул, но Шчесни спаси шута му.

След това реми Арсенал и Ливърпул са на шесто и седмо място в класирането с актив от 38 и 35 точки.