Митко Бербатов с победа, гол от засада и контузия за ЧРД!

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Избрано, Футбол Свят
00:21, 31 яну 2013, Автор: , Преглеждания:117

Българската звезда Димитър Бербатов отпразнува с гол и победа своя 32-и рожден ден, след като Фулъм надделя с 3-1 над Уест Хем на своя „Крейвън Котидж“ в мач от 24-ия крът на Премиършип, а Митко вкара първото попадение за своя тим.

Бербо откри резултата още в 10-ата минута, след като засече с глава центриране на Деймиън Дъф от фаул. Нападателят бе оставен непокрит на далечната греда и отблизо реализира в мрежата на Яаскелайнен. Повторенията обаче показаха, че при центрирането Бербатов е бил в засада.

Само секунди след старта на втората част Митко изпусна Кевин Ноулън след центриране на Марк Ноубъл и нападателят на „чуковете“ изравни. Домакините реагираха мигновено и секунди по-късно центриране на Дъф намери Уго Родайега и колумбиецът не пропусна да даде нова преднина на „котиджърс“.

В 76-ата минута Бербатов получи разтежение и бе заменен от Младен Петрич. В добавеното време защитникът на Уест Хам Джоу О’Брайън изпрати топката в собствената си врата за крайното 3-1.

След тази победа Фулъм вече има 28 точки и се изкачи на 12-а позиция в класирането, докато „чуковете“ се смъкнаха на 14-о място с един по-малко.