Тренто смачка Латина с лесно 3:0, Казийски с 11 точки

08:10, 3 фев 2013, Автор: , Преглеждания:85

Италианският гранд Тренто, воден от българския наставник Радостин Стойчев и звездата Матей Казийски, постигна лесен успех в 17-ия кръг на Серия А1.

Казийски и компания надиграха у дома без особени усилия тима на Латина с категоричното 3:0 (25:20, 25:15, 25:19) гейма пред 3000 зрители в зала „Пала Тренто“.

За трентинци най-резултатен стана кубинецът Османи Хуанторена, който реализира 14 точки. Капитанът Матей Казийски изигра отличен мач и завърши втори по резултатност със скромните за него 11 пункта – 9 в атака при 53% ефективност, 2 аса и 1 блокада.

Другият българин в състава – Николай Учиков, влезе в игра за малко във втория гейм и завърши с една точка.

След този успех Тренто се върна на върха във временното класиране с актив от 40 точки, но преди изиграването на останалите срещи от кръга. В следващия си мач Казийски и компания гостуват на шампиона Мачерата в супердербито на Италия, а двубоят е на 10 февруари от 18:30 часа.