Хамбургер разкова Борусия Дортмунд насред „Сигнал Идуна Парк“

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:34, 9 фев 2013, Автор: , Преглеждания:80

Отборът на Хамбургер окончателно уби интригата в германската Бундеслига, след като в изключително красив мач надделя с 4-1 при визитата си на шампиона Борусия Дортмунд в среща от 21-ия кръг.

Марио Гьоце направи първия голям пропуск в мача, след като в 15-ата минута се откъсна сам срещу стража на гостите, но от 7-8 метра стреля покрай страничната греда. Само 120 секунди по-късно Роберт Левандовски успя да отбележи, засичайки подаване на Матс Хумелс. Минута след това Артьомс Рудневс се възползва от центриране на Денис Аого, възстановявайки статуквото.

В 26-ата минута Хьон-Мин Сон вкара феноменално попадение след страхотен рейд по десния фланг и прекрасен завършващ удар, намери десния ъгъл и попаднал в мрежата на препарирания Вайденфелер. Пет по-късно Ван дер Ваарт и Левандовски се спречкаха в едно меле в центъра на терена, а към тях се включи и Кел. Реферът показа много пресилен червен картон на поляка и само жълт на холандеца.

Четвърт час след почивката и Хамбургер остана с десет души, след като Джефри Брума спъна оставащия сам срещу вратаря Марко Ройс и получи червен картон. В 62-ата минута гостите попариха „Сигнал Идуна Парк“, след като Рудневс засече с глава прекрасно центриране от левия фланг на Ван дер Ваарт за 3-1. До края на мача Дортмунд имаше шанс да намали, но Ройс, Хумелс и Блашчиковски пропуснаха, а в 89-ата минута кореецът Сон довърши домакините с четвърто гол за 4-1.

Въпреки тази загуба Борусия остава на второ място в класирането с 39 точки, след като Леверкузен завърши при 3-3 като гост на Мюнхенгладбах. Хамбургер се изкачи до петата позиция с 31 пункта.