Черноморец и Берое с равенство в Бургас

Публикувано в: Берое, Футбол България
16:27, 9 фев 2013, Автор: , Преглеждания:57

снимка: beroe1916.com

Отборът на „Берое“ продължава без загуба в контролите. след като завърши наравно 1-1 при гостуването си на „Черноморец“ в Бургас. И двата гола в мача паднаха през второто полувреме, а техни автори бяха Мартин Райнов в 73-ата минута за гостите и Лъчезар Балтанов в 76-ата за „акулите“

Във 2-ата минута Дончо Атанасов получи добър извеждащ пас около средата на терена и пробяга добре почти цялата половина на терена и стреля, но Стоян Колев улови. В 4-ата Яник Боли се измъкна добре от защитник на Берое и стреля от разстояние, но Акалски изчисти в корнер.

Тодор Христов напредна от дясно по атаката на Берое в 17-ата минута и центрира добре към малкото наказателно поле, където Венцислав Христов засече с глава, но топката мина над гредата. В последната минута на редовното време на първото полувреме привлеченият от Блекбърн Пауло Жорже изпусна Гаел, който успя да подаде на Елтон, но неговият шут бе неточен.

В 64-ата минута Елтон центрира от корнер към първа греда от където Цонков игра с глава, но топката срещна напречната греда. В 73-ата при силно изритана топка напред Елио Мартинс се намеси много добре между двамата централни бранители на Черноморец и пусна диагонален извеждащ пас за Мартин Райнов, който останал сам срещу вратаря се разписа за 0:1. Резултатът бе изравнен в 76-ата минута, когато след добра атака Молчи Ангелов центира към Лъчезар Балтанов, който бе точен за 1:1.

Следващата проверка на Берое е идната сряда от 14:30 часа в Нова Загора срещу „Нефтохимик 1962″ (Бургас).

Черноморец (Бургас): 12. Стоян Колев, 44. Венелин Филипов, 3. Георги Терзиев, 5. Тихомир Трифонов, 27. Жереми Фо Поре (73′ – 7. Борислав Балджийски), 22. Цветомир Цонков, 15. Ванчо Траянов, 8. Елтон, 92. Гаел Ландулу, 17. Крум Стоянов, 94. Яник Боли (65′ – 21. Александър Башлиев, 6. Тодор Паланков, 2. Траян Дянков, 9. Преслав Йорданов, 30. Лъчезар Балтанов, 39. Янис Юсеф, 20. Яни Пехливанов, 18. Дрянов); старши-треньор: Димитър Димитров

Берое (Стара Загора): 12. Кирил Акалски – 2. Здравко Илиев (46′ – 32. Пламен Крумов), 3. Владимир Зафиров (к – до 45′) (46′ – 6. Иво Иванов (от 46′ – к)), 5. Борислав Стойчев (82′ – 14. Игнат Дишлиев), 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш Алвеш да Силва (46′ – 19. Мартин Райнов), 25. Пауло Жорже (46′ – 31. Симеон Мечев) – 23. Тодор Христов (79′ – 8. Алберто Лоузейро), 11. Дончо Атанасов – 7. Георги Андонов (46′ – 30. Атанас Зехиров) – 20. Венцислав Христов (46′ – 29. Елио Мартинс); старши-треньор: Петър Хубчев

жълти картони: Здравко Илиев (21′ – груб фаул), Пламен Крумов (53′ – груб фаул) [Берое]
стадион: кампус „Гнездо на акули“, Бургас