БГ Тренто разкова Мачерата като гост и превзе върха в Италия!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
20:31, 10 фев 2013, Автор: , Преглеждания:140

Отборът на Тренто спечели голямото дерби на италианския волейбол, след като разкова с 3-1 (25-22; 21-25; 25-19; 25-18) гейма като гост шампиона Мачерата в мач от 18-ия кръг. С този успех воденият от Радостин Стойчев тим излезе начело в класирането в Серия А1, изпреварвайки именно днешния си съперник.

Срещата започна отлично за гостите, които успяха да поведат с 5-2 и Алберто Джулиани взе ранен таймаут. До техническото авансът от три точки на световните шампиони се запази, а до втората пауза промяна също нямаше – 16-13. След това домакините намалиха пасива си на 16-18 и Радо Стойчев ползва почивка. Иван Зайцев успя с мощна атака да изравни за 20-20. Страхотен блок на Османи Хуанторена се оказа решителен в края на гейма, след като Тренто поведе с 23-21 и взе победата след 25-22.

В началото на втората част гостите поведоха с 8-6, а преди второто техническо Матей Казийски с две мощни атаки докара нещата до 15-12. След почивката Симоне Пароди се отчете със серия от няколко сервиса и Мачерата направи обрат, за да излезе напред със 17-16. Бомбен ас на Иван Зайцев реши всичко, след като домакините дръпнаха с 21-18, а геймът завърши при 25-21.

При първото техническо в третата част Тренто отново имаше преднина от 8-6, но този път не позволи обрат. Момчетата на Стойчев се откъснаха напред с 14-9 и до края на гейма бяха просто безпощадни, за да спечелят с 25-19.

В четвъртата част гостите съумяха да поведат рано със 7-4 след блок на Джурич и бомбена атака на Хуанторена. Кристиан Савани с хубав ас съумя да изравни за 12-12, но с три поредни блокади световните шампиони върнаха аванса си – 16-12. Отчаянието превзе редиците на Мачерата и до края интрига нямаше – носителите на Купата на Италия триумфираха с 3-1 след 25-20.

Капитанът Матей Казийски завърши с 15 точки за победителите – 14 в атака при ефективност от 50% и една блокада. Ян Щокър наниза 19 пункта и бе избран за MVP, а Османи Хуанторена добави още 17. За домакините Иван Зайцев завърши с 18.

След този успех Тренто вече има 43 точки и се изкачи на първо място в класирането, докато Мачерата се смъкна на втора позиция с 41 пункта. До края на редовния сезон остават само четири кръга.