Мали грабна бронзовите медали в Африка

Публикувано в: Футбол Свят
00:18, 10 фев 2013, Автор: , Преглеждания:60

Отборът на Мали спечели за втора поредна година бронзовите медали на Купата на Африканските нации, след като в мача за третото място надделя с 3-1 над Гана на „Нелсън Мандела Бей“

В средата на първата част „Орлите“ успяха да поведат в резултата, след като Мамаду Самаса с красив плонж изпрати топката в мрежата на Дауда. Малко след почивката капитанът Сейду Кейта увеличи на 2:0, засичайки добро центриране на Усман Кулибали от десния фланг.

Мали изпусна дузпа в 58-та минута, след като неточен от бялата точка бе Мубарак Вакасо. В 82-та Квадво Асамоа вкара гол за „черните звезди“ и се опита да върне интригата в мача. Но в даденото от съдията продължение Сигамари Диара оформи крайния резултат – 3:1 за Мали.