Ню Джърси е новият лидер на Изток

Публикувано в: Зимни, Хокей на лед
12:04, 10 фев 2013, Автор: , Преглеждания:58

Ню Джърси Девилс спечели престижна победа 3:1 срещу Питсбърг Пингуинс в дербито на Атлантическата дивизия в Националната хокейна лига, с което се покачиха на 1-во място в Източната конференция.

Мачът започна отлично за „пингвините“ и след само 83 секунди игра Брендън Сътър откри резултата в полза на гостите от положение пауър-плей.

Стефан Матьо изравни на 1:1 4 минути преди края на втората част, а в третата броят на наказанията на Питсбърг натежа в полза на домакините. 10 минути преди финала на двубоя Адам Енрике направи 2:1 за Ню Джърси, а Боби Бътлър оформи крайното 3:1 в 13-ата минута на третата част.

„Дяволите“ вече имат 17 точки (7-1-3) от 11 мача и излизат начело не само в Атлантическата дивизия, но и в Източната конференция. „Пингвините“ остават с 16 пункта след 4-ата си загуба (8-4-0) и заемат втора позиция в дивизията след 12 изиграни срещи.

Монреал Канейдиънс – Торонто Мейпъл Лийфс 0:6
Ню Йорй Айлендърс – Бъфало Сейбърс 2:3
Вашингтон Кепитълс – Флорида Пантерс 5:0
Сейнт Луис Блус – Анахайм Дъкс 5:6 (след дузпи)
Минесота Уайлд – Нашвил Предатърс 2:1 (след продължение)
Ванкувър Канъкс – Калгари Флеймс 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Филаделфия Флайрс – Каролина Хърикейнс 4:3 (след продължения)
Отава Сенатърс – Уинипег Джетс 0:1