Твенте и Аякс с издънки в Холандия, Михайлов с 90 минути

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят, Холандия
19:44, 10 фев 2013, Автор: , Преглеждания:70

Отборът на Твенте се отдалечи от титлата в Холандия, след като изненадващо завърши наравно 1-1 при визитата си на слабака Зволе в последния мач от 22-ия кръг на Ередивизие.

Гостите очаквано поведоха в 11-ата минута, след като Душан Тадич се възползва от подаване на Лирой Фер и намери мрежата на Бьоер. В 81-ата българският национал Николай Михайлов извърши нарушение в наказателното поле и получи жълт картон, а шведът Дени Авдич вкара дузпата и донесе точка на домакините.

Шампионът Аякс също записа равенство днес, след като приключи при 1-1 като домакин на Рода. Рамзи даде аванс на гостите в 39-ата минута, но малко след почивката Блинд изравни за тима от Амстердам.

В класирането начело е ПСВ с 47 точки, Аякс и Фейенорд имат по 44, а Твенте е с 42.