ПСЖ превзе „Местая“ и гледа смело към четвъртфиналите

Публикувано в: Избрано, Испания, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:39, 12 фев 2013, Автор: , Преглеждания:58

Отборът на ПСЖ е с единия крак в четвъртфиналите на Шампионската лига, след като в първия си осминафинален двубой надделя с 2-1 при визитата си на Валенсия на стадион „Местая“. Реваншът на „Парк дьо Пренс“ е на шести март.

Срещата започна много силно за парижани, след като още в деветата минута Лукас Моура получи топката от Златан Ибрахимович и отправи бомбен изстрел, но топката попадна в страничната греда. Само 60 секунди след това Есекил Лавеци бе намерен добре от Хавиер Пасторе и успя да финтира защитник на домакините, след което с бомбен шут не остави шанс на Гуайта – 1-0.

В средата на първата част бе най-добрата възможност за испанците, но Андрес Гуардадо стреля неточно от 12 метра. В 27-ата минута Лукас Моура проби чудесно и след страхотен рейд отправи хубав шут, но стражът на Валенсия спаси. Десет по-късно Лавеци също шутира мощно от границата на пеналта, но в ръцете на Гуайта. В 43-ата минута ПСЖ нанесе своя втори удар, след като Моура за пореден път проби по десния фланг и върна назад към Пасторе, който от десетина метра мушна топката между краката на вратаря за 2-0.

След почивката наставникът на домакините направи две смени, пускайки в игра Каналес и Валдес на местата на Банега и Жонас. Това доведе до активизиране на „прилепите“, но в 62-ата минута те можеха да получат трети гол, но Лавеци стреля слабо в ръцете на Гуайта. Малко след това Ибра също имаше добър шанс за гол, но вратарят на испанците отново спаси.

В 73-ата минута Ибрахимович пропусна сам срещу Гуайта, след което защитник на Валенсия отклони топката към Шантом, който вкара за 3-0, но страничният рефер неправилно маркира засада. В 76-ата минута Валдес имаше страхотен шанс да вкара гол за домакините, но от пет метра стреля встрани от вратата.

В последните секунди „лос че“ се добраха до почетен гол, след като защитникът Адил Рами засече отблизо центриране от фаул на Нелсон Валдес. Почти веднага след това съдийската бригада, водена от италианеца Паоло Талявенто отново направи голям гаф, след като показа много пресилен червен картон на Златан Ибрахимович за фаул срещу Гуардадо.

Валенсия: Гуайта, Рами, Жоао Перейра, Рикардо Коща, Фегули (85 Виера), Банега (46 Каналес), Гуардадо, Парехо, Тино Коста, Жонас (46 Валдес), Солдадо

ПСЖ: Сиригу, Максуел, Сако, Алекс, Жайе, Матуйди, Верати, Пасторе (88 Арман), Лукас Моура (53 Шантом), Лавеци (76 Мене), Ибрахимович