УБА отказа Ливърпул от Шампионската лига

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
07:51, 12 фев 2013, Автор: , Преглеждания:35

Отборът на Ливърпул почти загуби шансове да се добере до Топ 4 във Висшата лига, след като падна с 0-2 от Уест Бромич Албиън на Анфийлд.

Гарет МакОули и Ромелу Лукаку донесоха победата на гостите от Бирмингам с головете си в 81-ата и 90-ата минути. Малко преди това пък капитанът Стивън Джерард пропиля дузпа.

Първата част на двубоя не предложи особено много голови положения пред двете врати. Все пак повечето удари бяха на играчите на Брендън Роджърс. Даниел Агер с глава и Стюарт Даунинг отдалеч не можаха да дадат преднина на домакините преди почивката, а Стивън Рийд за малко да си отбележи автогол.

Ливърпул започна по-активно след почивката, а Стюарт Даунинг пробва да затрудни Бен Фостър, но вратарят се справи. След това бивпият страж на Манчестър Юнайтед спаси и опасен изстрел на Джордан Хендерсън с петичка.

В средата на втората част сериозни шансове се откриха пред Фабио Борини, Луис Суарес и Стивън Джерард, но отново Фостър бепе на мястото си. Вратарят окончателно се превърна в герой за отбора си в 77-ата минута. Тогава Йонас Олсон извърши нарушение срещу Суарес и реферът даде дузпа.

Фостър обаче не трепна при изпълнението и успя да отрази шута, с който запази нулевото равенство. Всъщност то остана още само четири минути, но статуквото се промени в полза на Уест Бромич.

В 81-ата минута Гарет МакОули смълча трибуните на „Анфийлд“ с хубав гол с глава след центриране от корнер. След този гол Ливърпул сякаш рухна. Гостите имаха още шансове да отбележат и се възползваха от още един в последните секунди на редовното време. Тогава Джеймс Морисън намери Ромелу Лукаку и белгийският нападател с прецизен изстрел намери мрежата на домакините за втори път.

Така Уест Бромич мина пред опонента си в класирането и вече е осми с 37 точки, с равен актив със седмия Суонзи, но по-лоша голова разлика. Ливърпул пък се свлече до деветата позиция и остава с 36 точки, на цели 12 от четвъртия Тотнъм и целта „Зона Шампионска лига“ започва да изглежда все повече като химера.