Чехи вкараха седем гола във вратата на Ботев

Публикувано в: Ботев Пловдив, Футбол България
17:54, 12 фев 2013, Автор: , Преглеждания:61

Отборът на Ботев (Пловдив) претърпя най-тежкото си поражение по време на зимната подготовка, след като загуби с катастрофалното 1:7 от чешкия Слован (Либерец) в контрола, играна в Ларнака (Кипър).

Резултатът бе открит в 23-ата минута, когато след хубаво двойно подаване през центъра на защитата на „канарчетата“, Рабушич излезе очи в очи с вратаря на Ботев и хладнокръвно го преодоля за 1-0. Седем минути по-късно Кушнир се възползва от подаване на Колпал в наказателното поле и с удар между краката Росен Андонов удвои аванса на чехите.

Шест минути след почивката Рабушич направи резултата класически с втория си гол в мача. В 63-ата Павелка разстреля вратаря на „канарчетата“ със силен удар от границата на наказателното поле. Шест минути след това Н’Диайе излезе сам срещу вратаря и технично го прехвърли за 5-0.

В 74-ата минута Бамого бе фаулиран в наказателното поле на Слован и Ботев получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Тодор Неделев и не сбърка, отбелязвайки почетното попадение за пловдивчани в срещата. До края на мача във вратата на Ботев паднаха още две попадения. Първо Шурал направи 6-1 в 83-ата минута, а крайното 7-1 оформи Любош Хушек след точно реализирана дузпа три минути по-късно.