Левски и арменския Импулс завършиха наравно

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България
17:58, 15 фев 2013, Автор: , Преглеждания:81

Левски и арменския Импулс завършиха наравно 1:1, в контролна среща, която се игра на един от терените на „Алфа-център“ в Ларнака. Кьозилен откри за арменците в 9-ата минута, „сините” изравниха в 29-ата след автогол на Пузанов.

Левски започна мача с Михаил Иванов на вратата, двойката централни защитници бяха Пламен Димов и Даниел Димов, като крайни защитни Орлин Старокин отдясно и Ромен Ели отляво. Като вътрешни халфове действаха Христо Йовов и Стефан Велев, по крилата Илиян Йорданов отдясно и Милен Василев отляво, а словенецът Рене Михелич бе зад нападателя Жоао Силва.

Първата възможност бе за Левски, след като в 3-та минута Стефан Велев подаде наляво към Ромен Ели, който центрира хубаво, Жоао Силва намери Милен Василев, който пропуска да отбележи от непосредствена близост. В 9-та минута обаче арменците поведоха в резултата. След бърза контраатака Кьозилен бе изведен сам срещу Мишо Иванов и прати топката в долния десен ъгъл – 0:1. Две минути по-късно Осепян пропусна с удар от въздуха.

Левски владееше повече топката и в 12-та минута далечен шут на Рене Михелич бе отразен от вратаря на арменците. В следващата атака Стефан Велев също пробва удар от дистанция, но вратарят Елазиангор спаси с лекота. В 18-та минута Христо Йовов стреля от фаул и прати топката на един метър встрани от вратата на съперника.

Левски изравни в 29-та минута, след като Илиян Йорданов открадна топката по десния фланг, центрира остро в наказателното поле и Пузанов си вкара топката в собствената врата – 1:1.

Последваха два удара на Бартариан, като в 36-та минута той стреля в аут, а в 39-та шутът му попадна в ръцете на вратаря Мишо Иванов. В 42-та Кастро излезе сам срещу стража на Левски, но стреля встрани от вратата.

В 55-та минута удар на Кастро бе спасен от Михаил Иванов. Минута по-късно, Михелич центрира от корнер, Даниел Димов стреля с глава, на милиметри покрай гредата в аут. След още две минути Кьозилен излезе сам срещу вратаря Мишо Иванов, но стражът на сините направи поредно класно спасяване.

В 63-та минута самостоятелен пробив на Илиян Йорданов, завърши с удар, спасен от вратаря на Импулс. В 66-та далечен удар на Ели излезе в аут, а минута по-късно Михелич намери в коридор Старокин, той пусна по тревата в наказателното поле, но Йовов не успя да стигне до топката. Последното по-интересно положение бе в 81-та минута, когато Рене Михелич проби отдясно, навлезе в наказателното поле, и след като нямаше с кого да комбинира, стреля от малък ъгъл, но вратарят спаси.

ЛЕВСКИ – ИМПУЛС 1:1
0:1 Кьозилен 9
1:1 Пузанов 28-авт.

ЛЕВСКИ: Михаил Иванов, Орлин Старокин, Пламен Димов (60-Роман Прохазка), Даниел Димов, Ромен Ели, Христо Йовов (73-Димитър Везалов), Стефан Велев, Рене Михелич, Илиян Йорданов, Милен Василев (68-Кристовао Рамос), Жоао Силва

ИМПУЛС: Елазиангор, Хишханян, Пузанов, Алхасан, Хасчаспирян, Осепян, Бартерная, Кастро, Тимов, Айвазян, Кьозилен. Резерви: Давтян, Йергазарян, Хакопян, Варданян, Веранян, Миракян, Мадриченко, Сахатян, Восканян

източник и снимка: levski.bg