Айлендърс смазаха Ню Джърси с 5:1, „Патоците“ бият с дузпи

Публикувано в: Зимни, Хокей на лед
11:45, 17 фев 2013, Автор: , Преглеждания:67

Лидерът в Източната конференция на НХЛ Ню Джърси Девилс записа тежка загуба тази нощ, след като падна при визитата си на Ню Йорк Айлендърс с категоричното 1-5.

Звездата на „Островитяните“ Джон Таварес наниза хеттрик за изразителния успех на домакините, изкован във втората част. По едно попадение добавиха Мат Мулсън и Майкъл Грабнър в последната третина, а почетният гол за „дяволите“ вкара Марек Зидлицки в средата на третата част.

Анахайм Дъкс надделя като гост над Нешвил Предатърс с 3:2 след дузпи и с четвъртата си поредна победа се доближи само на 2 точки от първото място в Националната хокейна лига.

Домакините на два пъти повеждаха в резултата в редовното време с голове на Дейвид Леджуънд и Шей Уебър, но съперникът отвръщаше с точни удари на Мат Белески и Патрик Маруун. Кори Пери пък вкара решаващата дузпа за осмия успех в последните девет мача на отбора, който е убeдителен лидер в Тихоокеанската дивизия.