Манчестър Сити смаза Лийдс за ФА Къп, Челси достигна осминафиналите

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
18:05, 17 фев 2013, Автор: , Преглеждания:52

Отборът на Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите на ФА Къп, след като смаза с 4-0 тима на Лийдс на своя „Етихад“.

Английският шампион откри резултата още в шестата минута след страхотна комбинация между Силва, Тевес и Яя Туре, завършена от последния с техничен удар, който намери мрежата на гостите. В 15-ата „гражданите“ убиха интригата, след като Агуеро се разписа от бялата точка.

Осем минути след почивката Сити направи разликата класическа, след като Агуеро проби отлично и подаде към непокрития Тевес, който от няколко метра нямаше проблем да отбележи – 3-0. В 74-ата Агуеро увенча отличния си мач днес с ново попадение, след като стреля точно в мрежата на Ашдаун.

Победа с 4-0 спечели и Челси, но в преиграване от 4 кръг. „Сините“ надделяха над Брентфорд на „Стамфорд Бридж“, а головете паднаха през второто полувреме. Мата откри резултата в 54-ата минута, а в средата на втората част Оскар реши всичко с второ попадение за „сините“. До края Лампард и Тери също отбелязаха във вратата на тима от Лига 1. В осминафиналите лондончани ще срещнат отбора на Мидълзбро.