Твенте се отдалечи от титлата след издънка срещу слабак

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят, Холандия
00:43, 17 фев 2013, Автор: , Преглеждания:117

Отборът на Твенте направи нов сериозен гаф в битката си за титлата, след като завърши наравно 1-1 при домакинството си на слабака Вилем в среща от 23-ия кръг на Ередивизие.

Българският национален страж Николай Михайлов изигра цял мач за домакините. Неговите съотборници поведоха в резултата малко преди почивката, след като защитникът Дъглас отклони с глава от няколко метра удар на Лирой Фер. Гостите успяха да се доберат до едната точка в последните секунди, а автор на попадение бе резервата Рикардо Ипел.

ПСВ Айндховен постигна трудна победа с 2-1 над Утрехт. Гостите откриха резултата още в десетата минута след гол на замбиеца Джейсън Муленга. В 29-ата белгийската звезда Дрийс Мертенс изравни за домакините, а в средата на втората част Жоржиньо Вайндалдуум донесе успеха на ПСВ.

След тези срещи бившият отбор на Станислав Манолев е лидер с 50 точки, а Твенте има 44. С толкова са и Аякс и Фейенорд, но те имат по една среща по-малко.

НАК Бреда – Хераклес 1-1
Рода – АЗ Алкмаар 2-2