Тренто с лесно домакинско 3:0 срещу Кастелана Гроте

20:01, 17 фев 2013, Автор: , Преглеждания:45

Отборът на Тренто спечели 16-а победа в италианската Серия А1, след като надигра категорично у дома с 3-0 (25-18; 25-20; 25-22) гейма тима на Кастелана Гроте в „българското“ дерби на 19-ия кръг.

За домакините, които са водени от Радостин Стойчев, като титуляр започна капитанът Матей Казийски, а Николай Учиков остана на пейката. За гостите центърът на националния ни отбор Виктор Йосифов също игра цял мач.

Срещата започна с надмощие на световните шампиони, които дръпнаха с 8-4 при първото техническо. В средата на гейма либерото на гостите Алесандро Папарони се контузи и това тотално разстрои играта на тима. До края Казийски и компания нямаха проблеми и спечелиха с 25-18.

Втората част тръгна с няколко сервиса на Вики Йосифов и аванс от 4-1 за Кастелана Гроте. Постепенно домакините взеха инициативата и поведоха още до техническото с 8-6.  До втората пауза разликата бе увеличена на четири пункта за Тренто – 16-12. Краят на гейма дойде при 25-20.

Третата част тръгна с няколко бомби от начален удар на Османи Хуанторена и преднина от 4-1 за тима на Стойчев. Слабо посрещане на Казийски даде импулс в играта на гостите и резултатът бе изравнен за 9-9. Геймът продължи равностойно и в края Джулио Саби даде преднина от 22-20 на Кастелана Гроте, след което Стойчев взе таймут. В този момент и Казийски се събуди и с две атака помогна на домакините да спечелят с 25-22, а с това и с 3-0 гейма.

След този успех Тренто вече има 46 точки и остава на първо място в класирането, докато Йосифов и компания се намират на девета позиция с 23.