Байерн разкова Арсенал на „Емирейтс“ и мисли за четвъртфиналите

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:45, 19 фев 2013, Автор: , Преглеждания:102

снимка: Евроспорт

Отборът на Байерн Мюнхен е с единия крак на четвъртфинал в Шампионската лига, след като победи Арсенал с 2-1 при визитата си на ‘Емирейтс“ в първата среща между двата състава. Реваншът на „Алианц Арена“ е на 13 март.

Срещата започна отлично за баварците, след като още в седмата минута Тони Кроос успя да открие резултата със страхотен изстрел от границата на наказателното поле. В средата на първата част гостите удвоиха аванса си, след като Ван Буйтен засече с глава центриране от корнер, но Шчесни успя с мъка да избие кълбото. То, обаче, попадна в Томас Мюлер и германският национал се разписа от половин метър за 2-0.

Малко преди почивката Марио Манджукич за малко да направи разликата класическа, след като отправи много опасен удар с глава след подаване на Лам, но топката мина на сантиметри от левия страничен стълб на Шчесни.

В 55-ата минута Джак Уилшър изпълни корнер и Мануел Нойер увисна по много лековат начин. Топката отиде на главата на Лукас Подолски, който наказа бившия си тим – 1-2. В 73-ата минута току-що влезлият на терена Оливие Жиру засече от няколко метра центриране на Уолкът, но стреля в тялото на Нойер.

Четири по-късно Байерн реши почти всичко в този сблъсък, след като Лам отново центрира чудесно от десния фланг, а Манджукич стреля от няколко метра. Получи се рикошет е защитник на домакините и кълбото влетя в мрежата на Арсенал – 3-1. До края „топчиите“ се опитаха да върнат поне още едно попадение, но до сериозни опасности пред Нойер не се стигна.