Левски завоюва второто място в НВЛ след драматичен успех над Казанлък

21:57, 23 фев 2013, Автор: , Преглеждания:122

Отборът на Левски завърши на второ място в редовния сезон в женската НВЛ, след като в директна битка надделя с 3-2 (18:25, 21:25, 26:24, 30:28, 17:15) гейма над Казанлък Волей в зала „Сиконко“ в среща от последния 21-и кръг.

Капитанът на „сините“ Нася Димитрова бе най-резултатна за своя тим с 24 точки. Гергана Петрова отбеляза 19, а невероятен мач изигра разпределителката Петя Баракова, която наниза цели 16 пункта. С 16 завърши и Мирослава Паскова.

За „розите“ Славина Колева бе най-добра с 22 точки, Дани Найденова реализира още 15, а с 14 се отчете центърът Виолина Николова. Кристина Тотева заби 13, а Ася Динова 12.

След днешната си победа Левски завърши втори в крайното класиране с 48 точки и очаква Спартак Плевен или Локомотив София в плейофите. Казанлък е трети с 47 пункта и ще срещне тима на Феникс на четвъртфиналите.