БГ Тренто излъга Пиаченца и Златанов след страхотна петгеймова драма

21:58, 24 фев 2013, Автор: , Преглеждания:103

Италианският колос Тренто, воден от българския наставник Радостин Стойчев и мегазвездата Матей Казийски, спечели „българското“ дерби срещу тима на Пиаченца, където капитан е Христо Златанов, в двубой от 20-ия кръг на Серия А1. Световните шампиони се наложиха като гости над Еър Злати и съотборниците му с изключително драматичното 3:2 (17:25, 25:18, 25:19, 19:25, 15:12) гейма.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха със значителни разлики. От своя страна Казийски и компания някак не успяваха да намерят своя ритъм и начин за противодействие срещу отличните изяви на съперника. Еър Злати и компания наложиха пълна доминация и буквално разгромиха опонента си с категорични разлики, което закономерно им даде аванс, повеждайки с 1:0 гейма.

Във втората част ролите напълно се размениха, като трентинци показаха истинското си лице, налагайки пълна доминация, а Матей Казийски избухна, заковавайки три мощни аса, давайки убедителна преднина на своите за 16:11 във второто техническо. До края на гейма Казийски и компания съумяха да задържат преднината си, връщайки жеста на съперника от миналия гейм и затваряйки частта с убедителното 25:18 и изравнявайки с 1:1 гейма.

Третия гейм тръгна в същия сценарии като първия с единствената разлика обаче, че шампионите успяха да изравнят и поведат с убийствени разлики. Великолепни изпълнения от начален удар и блестящи атаки, изпълнени с много мощ от Матей Казийски бяха в основата на спечелването на гейма, отново с категоричното 25:19, дръпвайки с 2:1 гейма.

Четвъртата част започна много равностойно и вървеше оспорвано точка за точка. В средата на гейма домакините излязоха напред в резултата и успяха да задържат преднината си, за да спечелят с 25:19 за 2:2, изравнявайки и вкарвайки мача в тайбрек.

Решителният пети гейм започна изключително оспорвано и титанично, а играчите впечатляваха с отлични, пропити с много мощ, финес и класа изяви и от двете страни на мрежата. След смяната на полетата, шампионите поведоха в резултата с минимални разлики, които успяха да задържат до самия край, а Матей Казийски закова по безпощаден начин изключително мощно и неспасяемо топката в полето на съперника за инфарктното 15:12, носейки успеха на своя тим с крайното 3:2 гейма.

Капитанът на трентинци Матей Казийски изигра много силен мач и стана топреализатор за своите, забивайки 17 точки – 11 в атака при 50% ефективност и впечатляващите 5 аса и 1 блокада.

Николай Учиков се появяваше на няколко пъти в игра и записа три точки при 60% успеваемост.

За Пиаченца Христо Златанов направи отлично представяне и завърши с 18 пункта, но и те не бяха достатъчни, за да им донесат успеха.

След този успех Трентино продължава да бъде едноличен лидер в класирането с 48 точки, с четири пред втория Мачерата. В следващия кръг Казийски и компания приемат Верона, където играе националът Светослав Гоцев, а срещата е на 3-ти март.