Ева Янева и Марвълъс с две победи за един уикенд в Япония

15:57, 24 фев 2013, Автор: , Преглеждания:33

Снимка: goo.ne.jp

След като през целия сезон досега отборът на Джапан Тъбакоу Марвълъс (Нишиномия) беше постигнал едва четири победи, за един уикенд, вчера и днес, Ева Янева и съотборничките и добавиха още два успеха към актива си и вече са шести в класирането на V-Лигата в Япония с 6 победи от 20 мача.

Пред 1700 зрители в Кавасаки вчера Марвълъс надви Хисамицу Спрингс (Кобе) с 3:2 (19:25, 25:23, 31:29, 21:25, 15:7) гейма след 2 часа и 11 минути игра. Янева беше титулярка в първите два гейма, а в следващите три влизаше в игра от ъгъла. Тя отбеляза 2 точки от атака при 12% успеваемост и регистрира 45% перфектно посрещане.

Днес тимът от Нишиномия бе по-убедителен срещу състава на Денсо Еърибийс (Нишио) и го надигра с 3:1 (34:32, 17:25, 25:19, 37:35), отново пред 1700 почитатели на волейбола в зала Тодороки в Кавасаки. Българската посрещачка бе в основната седморка на Марвълъс и за четирите гейма като бе една от най-резултатните на терена с 21 точки в нападение при 46% успеваемост. Перфектното и посрещане беше 50%.

Така Марвълъс измести именно Еърибийс от шестото място в таблицата. Следващите мачове на Ева и съотборничките и са на 2 и 3 март в Окаяма.

източник: BGvolleyball.com