Фейенорд обърна ПСВ и запази шансове за титлата в Холандия

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
15:25, 24 фев 2013, Автор: , Преглеждания:37

Отборът на Фейенорд спечели супердербито на 24-ия кръг на холандската Ередивизие, след като надделя като домакин с 2-1 над ПСВ Айндховен.

Гостите успяха да открият резултата в 34-ата минута, след като Джърмейн Ленс се възползва от подаване на Тим Матавж и разпечата вратата на ротердамци.

Само секунди след почивката Джорди Класи подаде отлично към Рубен Шакен, който технично прехвърли стража Ватерман и изравни за 1-1.

В средата на второто полувреме момчетата на Роналд Куман направиха пълен обрат след страхотен гол на италианския нападател Грациано Пеле.

Въпреки това поражение, ПСВ остава начело в класирането с 50 точки, докато Фейенорд вече има 47 пункта и се изкачи на трето място в подреждането.