Дейвид Бекъм със силен дебют за ПСЖ (ВИДЕО)

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
00:50, 25 фев 2013, Автор: , Преглеждания:342

Отборът на ПСЖ спечели дербито на Франция, след като надделя с 2-0 над Марсилия на „Парк дьо Пренс“. По-голямото събитие в мача, обаче, бе дебютът на английската суперзвезда Дейвид Бекъм, който се появи на терена в 76-ата минута, заменяйки Хавиер Пасторе.

Домакините откриха резултата още в 11-ата минута, след като Лукас Моура пробва далечен шут, но топката попадна в тялото на Никола Н’Кулу и излъга стража на гостите, попадайки в мрежата му.

Вторият гол за ПСЖ падна в добавеното време на мача, когато голямата звезда на тима Златан Ибрахимович се разписа след асистенция на Жереми Мене. В основата на попадението бе именно Дейвид Бекъм, който технично чукна една топка пред пеналтерията на марсилци и намери Мене, който от своя страна комбинира с Ибрахимович и шведът се разписа за 2-0.

По този начин ПСЖ отново оглави еднолично таблицата в Лига 1, дръпвайки с 3 точки пред втория Лион. Марсилия остава на 3-а позиция с актив от 46 пункта.

По-рано днес „хлапетата“ надиграха тима на Лориен с 3-1 на „Стад Жерлан“. Алиядиер даде аванс на гостите в 11-ата минута, но домакините направиха обрат след попадения на Лопес, Гезал и Мвуемба.