Реал Мадрид разкова Барселона насред „Ноу Камп“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
23:56, 26 фев 2013, Автор: , Преглеждания:128

Отборът на Реал Мадрид разкова Барселона с класическото 3-1 в реванша от полуфиналите за Купата на Краля на Испания, игран на Ноу Камп. По този начин „белият балет“ се класира за финала с общ резултат от 4-2. С два гола за столичани се отличи Кристиано Роналдо, а един добави Рафаел Варан. За домакините Алба намали в края на двубоя.

Още в 80-ата секунда Лео Меси можеше да открие резултата, след като стреля диагонално от малък ъгъл, но топката премина встрани от десния стълб. Малко изненадващо, обаче, голът падна във вратата на каталунците. В 12-ата минута Роналдо проби отлично отдясно, финтира Пике в наказателното поле, след което бе спънат от защитника. Съдията посочи бялата точка, а Кристиано бе безпощаден – 1-0.

Почти веднага след това и Фабрегас тръгна да си проси наказателен удар, но реферът не се върза на симулацията му. До почивката двубоят бе изключително двуостър, а най-добрият шанс за попадение се откри пред Лео Меси. В 39-ата минута аржентинският гений стреля хитро от фаул, прокарвайки топката под стената, но кълбото мина на сантиметри от дясната греда.

Пет минутки след почивката Реал можеше да реши всичко в този сблъсък, след като Фабио Коентрао бе изведен отляво, но лекият му изстрел бе уловен от Пинто. 120 секунди по-късно Бускетс шутира мощно от дъгата на пеналта, но Лопес изби. В 57-ата минута Меси сбърка фатално и последва далечно подаване на Алонсо към ди Мария. Аржентинецът стигна до вратата и отправи опасен удар, но Пинто отрази шута му. Топката попадна в Роналдо, който с мощен изстрел реши всичко в мача.

В средата на второто полувреме Реал направи срама за Барселона още по-голям, след като френският защитник Рафаел Варан се разписа за втори пореден път срещу каталунците, засичайки с глава центриране от корнер. В 83-ата минута Роналдо бе близо до хеттрик, но този път Пинто спаси опасния му шут. Секунди преди изтичане на редовното време Алба се възползва от отличен пас на Иниеста и реализира почетното попадение за каталунците.

В събота от 17 часа Барселона и Реал Мадрид отново ще се изправят един срещу друг, но този път в Примера дивисион и мачът ще е на „Сантяго Бернабеу“.

Барселона: Пинто; Алвеш, Пике, Пуйол, Алба; Шави (74 Тиаго), Бускетс, Фабрегас (59 Вия); Педро (71 Тейо), Меси, Иниеста

Реал Мадрид: Лопес; Арбелоа, Рамос, Варан, Коентрао; Кедира, Алонсо; Ди Мария, Йозил (79 Пепе), Роналдо; Игуаин (71 Кайехон)