Ямбол надделя над Балкан в оспорван четвъртфинал за Купата

Публикувано в: Баскетбол, България
17:31, 27 фев 2013, Автор: , Преглеждания:54

Отборът на Ямбол е вторият полуфиналист в турнира за Купата на България, след като надигра Балкан с 83-78 във втория четвъртфинал във Варна.

Срещата бе изключително равностойна, като на почивката момчетата на Иван Чолаков имаха минимална преднина от 39-36. През второто полувреме ботевградчани се опитаха и дори три минути и половина преди края на мача успяхда изравнят, но в крайна сметка Ямбол измъкна успеха с 83-78.

Мартин Дурчев бе най-резултатен за победителите с 22 точки. Неманя Милошевич добави 19 и 9 борби, а страхотно второ полувреме изигра Брайън Ормън, за да направи дабъл-дабъл от 18 точки и 11 борби.

За балканци Йордан Бозов завърши с 23 точки и 8 борби. Урош Петрович се отчете със 17, а добре с 12 точки се включи Мартин Маринов.

В утрешния първи полуфинал ямболии ще срещнат защитаващия трофея си отбор на Лукойл-Академик, а срещата е от 17.30 часа.