Левски на финал за Купата след измъчен успех срещу Рилецо

Публикувано в: Баскетбол, България
22:14, 28 фев 2013, Автор: , Преглеждания:23

Отборът на Левски спечели драматично втория полуфинал в турнира за Купата на България, който се провежда в ДСК във Варна, след като надделя с 89-86 над Рилски спортист.

„Сините“ започнаха много силно в атака и спечелиха първата част с убедителното 35-24. Постепенно момчетата на Росен Барчовски оправиха своята защита и съумяха да намалят пасива си на почивката на пет точки – 40-45. През второто полувреме самоковлии бяха много близо до страхотен обрат, но в крайна сметка столичани изтръгнаха победата след 89-86.

Марко Маринович бе най-полезен за Левски с 20 точки, пет борби и седем асистенции. Димитър Ангелов добави 18 пункта, а с 13 приключи Павел Иванов.

Утре от 20.00 часа е големият финал между Лукойл-Академик и Левски, който ще определи новият носител на трофея. Преди това от 17.30 Рилски спортист ще срещне тима на Ямбол в спора за бронза.