Шоуто е гарантирано! Челси срещу Юнайтед във ФА Къп (ВИДЕО)

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
08:51, 28 фев 2013, Автор: , Преглеждания:46

Отборът на Челси постигна очаквана победа с 2:0 при гостуването си на „Ривърсайд“ на Мидълзбро в среща от петия кръг на ФА Къп. По този начин лондончани оформиха дербито на четвъртфиналите, гостувайки на лидера в Англия Манчестър Юнайтед.

И двете попадения за тима на Рафаел Бенитес падна след почивката. В 51-ата минута бразилецът Рамирес стреля силно от дъгата на наказателното поле, а топката се удари в гърба на Фернандо Торес и влезе в горния ляв ъгъл на вратата на домакините.

В 71-ата Еден Азар комбинира отлично с Оскар, който елегантно с пета върна към белгиеца, а Азар намери непокрития Виктор Моузес на стрелкова позиция и за нигерийския национал остана най-лесното – да се разпише на празна врата за крайното 2-0.

Четвъртфиналният сблъсък между Манчестър Юнайтед и Челси на Олд Трафорд ще се изиграе на десети март.