ПСЖ отново би Марсилия, Ибрахимович с две попадения (ВИДЕО)

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
09:02, 28 фев 2013, Автор: , Преглеждания:43

Отборът на ПСЖ се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Франция, след като постигна втора поредна победа с 2:0 над големия си съперник Марсилия.

През уикенда парижани спечелиха двубоя за първенство на „Парк дьо Пренс“, а дснощи футболистите на Карло Анчелоти повториха постижението с две попадения на шведската суперзвезда Златан Ибрахимович.

Двубоят бе паметен и за бившия английски национал Дейвид Бекъм, който изигра своя първи мач като титуляр за ПСЖ. Британецът дебютира като резерва през уикенда, но днес стартира сред титулярните единадесет, преди да бъде заменен от Жайе минути преди края.

Ибрахимович откри резултата десет минути преди почивката, когато получи дълъг пас от Клеман Шантом и простреля Манданда за 1:0.

Крайното 2:0 ПСЖ оформи в средата на втората част, когато Морел фаулира Ибрахимович в наказателното поле. Шведът сам се нагърби с изпълнението на дузпата и отново матира Манданда.