Лукойл отново взе Купата, Брендън Хийт нокаутира Левски

Публикувано в: Баскетбол, България, Избрано
22:11, 1 мар 2013, Автор: , Преглеждания:49

Отборът на Лукойл-Академик спечели Купата на България за трета поредна година, след като във финала в зала „Конгресна“ във Варна надделя с 84-73 над големия си съперник Левски.

„Сините“ започнаха силно двубоя и до средата на първата част успяха да поведат с 13-6. Шампионите бързо се върнаха в резултата и след първите десет минути изоставаха само с един пункт – 17-18. Във втората четвърт момчетата на Тити Папазов отново съумяха да се откъснат с осем точки, но „студентите“ намалиха и в крайна сметка почивката дойде при 34-30 в полза на Левски.

Ключовият момент в мача се оказаха последните пет минути от третата част, в която Лукойл направи чудесна серия от 18-2 след невероятна игра на Брендън Хийт. Преди финалната четвърт шампионите дръпнаха с 59-49. В последната част Левски съумя да скъси дистанцията на четири точки, но за повече нямаше сили и възпитаниците на Сашо Везенков триумфираха след 84-73.

Най-резултатен за победата стана Брендън Хийт, който завърши с 21 точки. Боян Попович също бе на ниво и се отчете с 20 точки, а Божидар Аврамов вкара 14.

За софиянци с 21 точки завърши Чавдар Костов. Николай Върбанов игра добре и направи дабъл дабъл с 16 точки и 15 борби, а Марко Маринович също вкара 16 пункта.