Шахтьор разби Волин, Вальо Илиев и Петър Занев с по 90 минути

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят
21:01, 1 мар 2013, Автор: , Преглеждания:131

снимка: fcvolyn.net

Отборът на Волин Луцк записа очаквано поражение с 1-4 при визитата си на шампиона Шахтьор Донецк в първата среща от 19-ия кръг на украинското първенство.

Цял мач за гостите изиграха българските национали Валентин Илиев и Петър Занев, като Вальо получи жълт картон в 59-ата минута на двубоя.

Домакините решиха всичко за четвърт час, след като в десетата минута Шандрук си отбеляза автогол, а в 14-ата Кучер удвои аванса на тима от Донецк.

Малко след почивката Бичфалви намали пасива на гостите, но в 54-ата минута Дъглас Коща сложи точка на спора, вкарвайки за 3-1. В добавеното време Едуардо оформи крайното 4-1.

По този начин Шахтьор загря с победа преди гостуването си на Борусия Дортмунд в Шампионската лига. Момчетата на Мирча Луческу са убедителен лидер в Премиерлигата с актив от 54 точки, докато Волин е седми с 23.