Кагава изригна с хеттрик за Юнайтед, Ба донесе три точки на Челси

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
20:55, 2 мар 2013, Автор: , Преглеждания:61

Отборът на Манчестър Юнайтед е с още една стъпка по-близо до титлата в Англия, след като разкова с 4-0 тима на Норич в среща от 28-ия кръг на Премиършип, играна на „Олд Трафорд“. С този успех момчетата на Сър Алекс Фъргюсън отново дръпнаха с 15 точки пред Манчестър Сити.

Гостите издържаха цели 45 минути без да се пропукат отзад, но в крайна сметка в добавеното време за първата част получиха гол. Ван Перси свали топката към Кагава след центриране на Валенсия и японецът с техничен удар изведе своите напред в резултата. В 76-ата минута Кагава получи чудесен пас от Рууни и с много прецизен изстрел удвои аванса на „червените дяволи“. Десет по-късно японецът получи нов отличен пас от Рууни, навлезе в пеналта и с нов хубав шут доведе нещата до 3-0. В последните секунди английският нападател също се разписа, след като отбеляза много красиво попадение с мощен удар от дъгата на пеналта.

Отборът на Челси също стигна до три точки след трудна минимална победа с 1-0 над Уест Бромич на „Стамфорд Бридж“. Единственото попадение в двубоя реализира сенегалецът Демба Ба, който бе точен в 28-ата минута. С този успех „сините“ временно изместиха Тотнъм от третото място в класирането.

Евертън – Рединг 3-1
Саутхемптън – Куинс Парк 1-2
Стоук – Уест Хем 0-1
Суонси – Нюкасъл 1-0